portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Wieża Leszka Białego - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wieża Leszka Białego - sprawy osiedlowe » Forum » przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : ))
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : ))

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
agonize 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sty 10, 2012 22:28
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 0:19    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

etap zbierania wniosków Wink
niestety nie określiła dokładnie ile % mieszkańców już złożyło dokumenty, rzekomo ponad 50%, ale jak jest w rzeczywistości to trudno określić Wink
iwonab13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Lis 20, 2010 18:38
Posty: 74
Skąd: Żabianka/Zaspa/Żabianka

PostWysłany: Czw Cze 06, 2013 21:34    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

czy coś wiadomo na jakim etapie jest sprawa użytkowania wieczystego???
Kasia_J 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:48
Posty: 9
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Pią Cze 07, 2013 9:38    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

Witam,

pisałam w tej sprawie do pani Moniki, ale nie raczyła mi jeszcze odpisać. Ponowiłam moje pytanie i czekam na odpowiedź

Pozdrawiam
Kasia
xavierruud 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Mar 27, 2011 20:12
Posty: 29
Skąd: Gdańsk Zabianka

PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 16:13    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : ))

no to w takim razie jest nas więcej- już dwukrotnie- w odstępie miesięcznym- wysyłałem zapytanie do P. M. K. /ostatni raz z dwa tygodnie temu/- bez jakiejkolwiek odpowiedzi- nie robiłem z tego jakiegoś wielkiego hallo, bo myślałem, że może ktoś jest wyznaczony w tej sprawie odnośnie kontaktu z zarządcą
proszę o informacje, czy ktoś z mieszkańców wie cos na temat sprawy- w ciągu miesiąca od złożenia wniosku powinna być informacja od UM co do biegu sprawy- spokojnie zatem powinniśmy już coś wiedzieć- chyba, ze wnioski leżą gdzieś w szufladzie /kto wie, czy nie u zarządcy/.
xavierruud 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Mar 27, 2011 20:12
Posty: 29
Skąd: Gdańsk Zabianka

PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 17:40    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : ))

jest problem z Actum i z wnioskami- zero albo maksymalnie utrudniony kontakt z Actum; jeśli już uzyska się odpowiedź, albo jest ona enigmatyczna albo sprzeczna z wcześniej uzyskanymi informacjami- wg aktualnej informacji, nie ma większości, sa błędy formalne we wnioskach, złożono 38 wniosków, a nie mogę dowiedzieć się jaki udział stanowią te wnioski;
- we wtorek postaram się złożyć u P. ochroniarzy jeszcze formularze wniosków ze wzorem wniosku- jeśli ktoś nie złożył wniosku, a ma taką ochotę, poproszę o jak najszybsze złożenie wypełnionego wniosku u ochrony- wg mnie nie ma się nad czym zastanawiać- z bonifikatą koszt przekształcenia na mieszkanie powinien wynosić około 1000 zł (ok 5x opłata roczna), a na pewno nam- w razie braku przekształcenia- taką opłatę podwyższą- przy czym najgorsza jest nieprzewidywalność, o ile ta opłata pójdzie do góry- jednym słowem nie rozumiem, czemu nie zebrano większości- jeśli ktokolwiek zna jakiś argument przeciwko przekształceniu uw, proszę go przedstawić- mi żadne do główy nie przychodzą; zmieniono ustawę tak, że możemy z niej skorzystać, i to w warunkach bonifikaty, a my rezygnujemy, by to zrobić;
- jeśli ktoś ma jakikolwiek wpływ na Actum, to zwracam się o pomoc Smile- ja tracę cierpliwość; jeśli Państwo z Actum nie są w stanie przeprowadzić przekształcenia, powinni wcześniej o tym poinformować albo w chwili obecnej zlecić przeprowadzenie tego postępowania na swój koszt kancelarii- przy takim opóźnieniu wysoce prawdopodobne jest, że przez zaniedbania Actum stracimy szansę na bonifikatę- przez taki czas Actum nie potrafiło wcześniej obliczyć i poinformować, na jaki udział składają się wnioski, a pewnie też nie poprawiono błędnie złożonych wniosków- jedym słowem drramat.
blacknwhite 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Maj 03, 2012 15:08
Posty: 7
Skąd: seaside

PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 20:35    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

Cóż, Actum kontynuuje objawianie swojej niekompetencji i braku dobrej woli. O niczym nie informuje, przedstawia nieprawidlowe wnioski. Nie rozumiem co tutaj może trwać tyle czasu oprócz komunikacji z urzędem. Pasą się na tym pastwisku nieroby niczym krówska cały dzień czy jak? Że też na takie coś paragrafu nie ma...

Swoją drogą ciekawe jak tam zarząd wspólnoty...
blacknwhite 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Maj 03, 2012 15:08
Posty: 7
Skąd: seaside

PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 21:27    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

Pare pytań:

- czy została podjęta uchwała o przekształceniu (czy ktoś ją widział na oczy) ?
- jeśli podjęto uchwałę, to jaki jest termin jej wykonania?

- jaki jest zakres obowiązków zarządcy Actum w stosunku do TEJ wspólnoty ( czy ktoś widział dokument prawny, który to określa?)

- w jakich godzinach dostępny jest do dyspozycji członków wspólnoty zarząd wspólnoty?

Za każdą odpowiedź dziękuję.

Jeśli chodzi o wnioski, to czekanie na akt dobrej woli jest bezcelowy. Konkretne przejście się po mieszkaniach i odpytanie 'czy zlozyles juz wniosek/dlaczego nie zlozyles/kiedy zlozysz' jest konieczne. Jako czlonkowie wspolnoty mamy prawo zadawac pytania.


Jeśli chodzi o ZAPYTANIA do zarządcy. Wszelkie pytania należy składać PISEMNIE lub wizytować oko w oko. Ludzie, mailem to można sobie za przeproszeniem tyłek podetrzeć! Smile (chociaż za bardzo się nie da) Zarządca MA OBOWIAZEK odpowiedzi w zadanym terminie. Jeśli tego nie zrobi można występować na drogę prawną. Zarządca ma obowiązek odpowiadać na pytania NIE KIEDY mu się chce, ale tak jak chce ich klient czyli Wspolnota/zarzad wspolnoty/ ewentualnie litera prawa.

Actum tylko liczy na ciemnote klientow w sprawach wspolnotowych. Nie zrobia niczego do czego nie zmusza ich PRAWO.


Ze swojej strony zrobię to co mogę tj. odwiedzę wkrótce Actum z pytaniami i przejdę się po mieszkaniach. Zachęcam wszystkich myślących logicznie do zrobienia tego samego. Żadna istota w Actum nie ma prawa zbywać członka wspólnoty. Jeśli nikt nie jest w stanie pomoc w danym momencie, co jest watpliwe i swiadczy w wiekszosci przypadkow o zlych zamiarach, to maja OBOWIAZEK wyznaczyc termin spotkania, który pasuje osobie ubiegającej się o informacje.

Jeszcze raz, Actum to jest zleceniobiorca w stosunku do wspolnoty, a nie nadzorca. Jezeli nie dotrzymuje warunkow zlecenia, to sie go kasuje i wybiera nastepnego.

Być może w naszym bloku sytuacja jest taka jak w coraz wiekszej ilosci dzisiejszych wspolnot (problem ziemii niczyjej):

- niewiele osób interesuje w ogóle co się dzieje za drzwiami jego mieszkania, innymi słowy ciężkie przypadki społeczne Smile
- mało kto jest zainteresowany czymkolwiek w temacie wspolnoty, nie wie co to wspolnota, co może zrobić w ramach wspólnoty, nie obchodzi go nic w tym temacie, nawet nie próbuje się dowiedzieć, bo po co. Podejście: mam TV, mam kibelek, kuchnie mam, śmieci wyrzucam, czego TE LUDZIA ode mnie chcą!! Innymi słowami barany na poluSmile. Jeśli takich ludzi jest niewiele, to można ich jako tako zagonić do zagrody wymaganą większością zapisaną w statucie (ktorą też można ZMIENIĆ!)
- jeżeli ktoś mówi, że nie wiedział, że chcemy się przekształcić, tzn. że opisuje go punkt 1 lub 2. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Jeżeli kupujesz mieszkanie w wspólnocie, to powinieneś wiedzieć, że istnieje takie coś jak spotkania wspólnoty, że wspólnoty mogą zmieniać swój statut, że można zmieniać zarządce, zarząd, sposób rozliczeń itd itp Może warto się wypytać o ostatnie uchwały, co się działo...
- coraz wiecej wynajmowanych mieszkań, których właścicieli mało co obchodzi co się dzieje we wspólnocie.
Kasia_J 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:48
Posty: 9
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 13:02    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

Witam,

najświeższe informacje z Actum nt. wniosków o przekształcenie:

"informuję, że wnioski nie zostały złożone( nie zostały przyjęte w Urzędzie Miejskim) Podczas składania wniosków, okazało się iż większość z nich zawiera błędy (błędny numer księgi wieczystej, błędne udziały %) , od poniedziałku zajmuję się każdym wnioskiem z osobna, jeżeli nie mam możliwości odnalezienia księgni wieczystej w internecie,dzwonię do mieszkańców z prośbą o pomoc, drukuję do każdego wniosku (przy którym nie było
załączonej) księgi wieczyste.Niestety nie spodziewałam się aż tylu komplikacji przy wnioskach,dlatego trwa to tyle czasu"

POzdrawiam
KAsia
iwonab13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Lis 20, 2010 18:38
Posty: 74
Skąd: Żabianka/Zaspa/Żabianka

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 20:40    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

W takim razie dlaczego ACTUM nie powiadomiło mieszkańców o tych błędach?????? Na co czekają????? ACTUM to nieodpowiedzialna firma, należy ją ZMIENIĆ !!!!!!! Kolejny raz dała popis swojej niekompetencji. Zły
iwonab13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Lis 20, 2010 18:38
Posty: 74
Skąd: Żabianka/Zaspa/Żabianka

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 20:41    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

ja w poniedziałek wycofam swój wniosek z ACTUM i złożę go osobiście w UM.
xavierruud 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Mar 27, 2011 20:12
Posty: 29
Skąd: Gdańsk Zabianka

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 23:45    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : ))

Co do zmiany zarządcy- jestem za- na to nie ma co czekać. Actum niczym się nie przejmuje, mają dosyć współnot do zarządzania dzięki inpro. Co do wycofania wniosku i złozenia go samodzielnie, nie wiem, czy coś to da, nie da się przekształcić jednej działki bez pozostałych- wszczęcie postępowania nastąpi wtedy, jeśli 51 procent udziałów w uw złoży wniosek- jeśli któryś z mieszkańców wycofuje wniosek i składa samodzielnie, może być problem z obliczeniem tej większości- warto przedtem zapytać w UM co do takiej pocedury;
- Pani z actum myślała zresztą początkowo inaczej/wskazywała, że nie trzeba większości, żeby wszcząć procedurę/ , powołując się na jakieś przekształcenie w Matarni - teraz wyraźnie zmieniła zdanie.
Nie mam wpływu na Panią z Actum, już zwracałem się do członków zarządu z prośbą o podjęcie czynności, jeśli ktoś ma wpływ na tę osobę- raczej bezskutecznie. Może kontakt z przełożonym tej Pani by coś dał, może postraszenie roszczeniami odszkodowawczymi wobec Actum w sytuacji nieprzekształcenia uw z winy Actum? sam nie wiem.
Kasia_J 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:48
Posty: 9
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Wto Lip 16, 2013 9:03    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

Witam,

czy ktoś z Państwa ma może jakieś informacje na temat przebiegu sprawy? Pani Monika oczywiście standardowo nie odpisuje na maile, więc ciężko się od niej czegoś dowiedzieć

Pozdrawiam
KAsia
Kasia_J 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:48
Posty: 9
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 8:22    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

Witam,

otrzymałam wczoraj (18.07.2013) krótkie informacje od Pani Moniki:

"Informuję,że zgodnie z dyspozycją Zarządu, wnioski (43 sztuki) w dniu jutrzejszym zostaną złożone w UM w Gdańsku.Potwierdzenie złożenia dokumentów zostanie Państwu przesłane w dniu jutrzejszym."

"wnioski są poprawione,księgi wydrukowane (Ci Państwo którzy podali ogólną księgę wieczystą,mają podpiętą ogólną księgę wieczystą).
mamy większość, dokładnie 66%."

Pozdrawiam
Kasia
Kasia_J 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:48
Posty: 9
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 15:59    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

Witam,

najnowsze wieści z Actum:

"Witam
W zastępstwie p. Moniki Kocemby, która przebywa na urlopie wypoczynkowym w dniu dzisiejszym złożyłam Państwa wnioski w Urzędzie Miasta.
Wniosków było łącznie 43 szt.
Trochę to trwało gdyż do wniosków należy dołączyć wypis z księgi wieczystej lokalu. Właściwy wypis dołączyło tylko 5 osób. Resztę należało wydrukować.
Pani Monika w piątek przekazałam sprawę gdyż czekała jeszcze na potwierdzenie zapłaty, które przyszło ale dopiero w poniedziałek po południu. We wtorek weryfikowałam przekazane mi dokumenty i wypisy z KW z trzech lokali były niewłaściwe.I to niestety przedłużyło sprawę.
Anna Rajchman"

Jeśli ktoś jest zainteresowany potwierdzeniem złożenia wniosku proszę o podesłanie mi maila
Pozdrawiam
Kasia
Osiris 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Cze 27, 2011 23:18
Posty: 35
Skąd: WLB

PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 21:45    Temat postu: Re: przekształcenie użytkowania wieczystego- reaktywacja : )

Czy możesz mi Pani podesłać adres email do tej Pani zastępującej Panią Kocembę? Czy orientują się Państwo czy wniosek jeszcze można złożyć czy wraz ze złożeniem większości wszystko już przepadło?
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama