portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Wieża Leszka Białego - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wieża Leszka Białego - sprawy osiedlowe » Forum » Usterki, niezgodności - spostrzeżenia
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
easyboy 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Pią Mar 25, 2011 13:10
Posty: 69
Skąd: Gdańsk-Żabianka/Sopot

PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 8:19    Temat postu: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

Proszę o wpisywanie w temacie wszelkich usterek jakie Państwo zanotowali w naszej inwestycji. Zarówno te wewnątrz mieszkań jak i na terenie wspólnym. Zacznę od niedziałających czujek. Wody w garażu po przelotnym ale intensywnym opadzie – co będzie jeśli opad potrwa dłużej? Kto zajął się naprawą? Wycięto tylko kawałek mokrego stropu i tak zostawiono, nawet drabiny nikt nie sprzątnął.
trfghij 
   

Początkujacy


Wiek: 48
Dołączył: Pią Kwi 15, 2011 11:07
Posty: 9
Skąd: Przymorze

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 20:17    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

easyboy napisał:
Zacznę od niedziałających czujek. Wody w garażu po przelotnym ale intensywnym opadzie – co będzie jeśli opad potrwa dłużej?
Witam. Czujki już są sprawne. Dowiedziałem się też że woda w garażu po podniesieniu dekielka spłynęła, ale i tak ma być to zrobione żeby nie stała, bez podnoszenia tego dekielka. Pozdrawiam.
iwonab13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Lis 20, 2010 18:38
Posty: 74
Skąd: Żabianka/Zaspa/Żabianka

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 15:33    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

czy ktoś będzie reklamował okna?? na naszych fatalnie założone są uszczelki, a nie wspomnę jak inpro poniszczyło okna
easyboy 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Pią Mar 25, 2011 13:10
Posty: 69
Skąd: Gdańsk-Żabianka/Sopot

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 4:54    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

U mnie przez okna w nieskończoność przesuwał się termin odbioru. Robotnicy poniszczyli okleinę. INPRO podchodzi do klienta jak Pani sprzedająca mięso w czasach PRLu z filmów Barei. Przypomnę:
Tu nie jest salon damsko-męski! Tu jest kiosk RUCH-u! Ja... Ja tu mięso mam!
Tłumacząc:
My nie montowaliśmy okien! My stawiamy budynki! Nie podoba się to proszę nie odbierać mieszkania...
INPRO nie wstawiało okien, tylko jakiś podwykonawca. Oczywiście radzę reklamować okna do skutku. Uszkodzenia mechaniczne będzie ciężko skoro mieszkanie odebrane, ale uszczelki itp. jak najbardziej. Ja też będę reklamował okna, poza uszczelkami zauważyłem, że te nowe okna już się zacinają. Moim zdaniem INPRO, mimo iż się zapierali podczas odbioru, że okna nie są z "najniższej półki" to wstawiło nam jedne z najtańszych.

Do usterek dorzucę:
1) Żadna ściana nie trzyma kątów, część poprawiono przy odbiorze, ale reszta wyszła jak kładliśmy drewniane listwy przypodłogowe.
2) Przy kładzeniu podłogi wyszło także, że na posadzce nie ma poziomu.
Efekt fatalny, jak w starej kamieniczce. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia to radzę plastikowe listwy - trochę zamaskują nierówności...Sad

Pozdrawiam
szexoO 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Nie Lut 12, 2012 15:16
Posty: 1
Skąd: Gdańsk WLB

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 15:26    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

1. Co do okien to można walczyć. Uszczelki powinny na na całym obwodzie przylegać, okna powinny otwierać się i zamykać bez stuków (kwestia regulacji).

2. Co do ścian to sami sobie jesteśmy winni jeżeli odebraliśmy. Niestety z przykrością stwierdzam fakt, że w Polsce odbioru mieszkania dokonujemy "sami" jako kupujący wraz z inspektorem firmy deweloperskiej. Ludzie, nie oszczędzajcie na własnym fachowcu, który pomoże Wam takowe mieszkanie odebrać! Łatwo mi mówić bo sam zajmuję się branżą m.in. budowlaną i mieszkanie teścia w WLB odbieraliśmy 6 razy!.

3. Co do podłóg to nie jest tak źle. To jak będziemy mieli położony parkiet zależy w kolejnej i końcowej kwestii od fachowca, który nam taki parkiet będzie kłaść. To on ma ewentualnie wyrównać nierówności i to z do niego zwracamy się jeżeli jest "krzywo" po montażu parkietu. Jest wiele możliwości wyprostowania podłogi.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców WLB. Jeżeli mogę jakoś pomóc to na pewno będę przez najbliższy miesiąc na miejscu i z nudów podpowiem.
JBC pisać
wiki17 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Śro Sie 17, 2011 23:21
Posty: 58
Skąd: gdansk przymorze

PostWysłany: Pon Lut 13, 2012 10:22    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

1.okna...Ja osobiscie zgłaszałam już 3 razy i teraz czekam na 4 przybycie panów z firmy i kolejną regulacje okien..Po każdej regulacji jest ok przez miesiąc pózniej znowu to samo...poza tym jesli wyreguluja okna w jednym miejscu to w drugim jest szpara i to jest wkółko to samo...w tej chwili okna mam obklejone taśmą klejącą tam gdzie są uszczelki... to najgorsze tandetne okna jakie kiedyklowiek miałam!

co do wygladu i popniszczenia prze pracowników Inpro to nie będe sie wypowiadać bo mam porysowane pobrudzone ,że nie mogę ich domyć!

2.drzwi wejściowe do mieszkania .w dniu dzisiejszym zgłosiłam reklamacje na notorycznie wypadającą maskownicę przy dziurce od klucza(ruchomy szyld według fachowej nazwy) oraz nieszczelność tych drzwi..w takim stanie jakim są to mogłoby ich w ogóle nie być!

3.BRAK WYCIERACZKi przed drzwiami wejściowymi jka i wewnątrz na klatce schodowej ciekawe gdzie mmay wycierać buty.efekt jest jaki jest jeden wielki syf na klatce schodowej szczególnie parter!

4.sygnalizacja spalinowa w garażu..nie wiem dlaczego ale dzisiaj od rana się pali rano wyjeżdzałam po 8 była zapalona jak wracałam przed 10 również ,więc chyba coś nie działą tak jak powinno bo spalin nie wyczułam..nie wiem jak jest teraz ale może warto żeby ktoś to sprawdził.

5.pękające ściany w mieszkaniu ( ale to podobno normalne bo budynek pracuje) w jednym pokoju muszę malować a w łazience pękają mi kafelki po całości na ścianie przy podłodze! więc nie wiem czy w ogóle coś mozna z tym zrobic reklamowac ?
iwonab13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Lis 20, 2010 18:38
Posty: 74
Skąd: Żabianka/Zaspa/Żabianka

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 21:01    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

zauważyłam, że od 3 dni światło w hali garażowej jest włączone przez 24 h, czy ktoś też to zauważył?? Zły
akbi62 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Pią Maj 11, 2012 12:42
Posty: 39
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 21:19    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

iwonab13 napisał:
zauważyłam, że od 3 dni światło w hali garażowej jest włączone przez 24 h, czy ktoś też to zauważył?? Zły

jakiś dowcipniś zablokował włącznik przy wejściu, ale został wczoraj odblokowany
5460766
akbi62 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Pią Maj 11, 2012 12:42
Posty: 39
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 12:50    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

Po ostatnich deszczach i burzach, zauważyłem wczoraj, że w komórce lokatorskiej przy parkingu, cieknie woda z rury osłaniające jakieś przewody elektryczne ...ktoś ma podobne problemy??
5460766
Kasia_J 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:48
Posty: 9
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 9:57    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

Witamy,

zastanawiamy się z mężem nad kupnem jednego z ostatnich mieszkań w WLB - tym na ostatnim piętrze. Czy wiadomo dlaczego do tej pory się nie sprzedały? Nie ukrywamy, że czytając większość postów jesteśmy trochę przerażeni jakością wykonania i wykończenia, dlatego mamy spore obawy przed kupnem.
Bylibyśmy bardzo wdzięczni za możliwość rozmowy na temat opłat, plusów i minusów inwestycji. Jeśli ktoś z Państwa nie miałby nic przeciwko to prosilibyśmy o podanie nr telefonu - korzystając z możliwości prywatnych wiadomości - żebyśmy mogli zadzwonić i chwilę porozmawiać o naszych wątpliwościach.

Serdecznie pozdrawiamy
Kasia i Piotrek
agonize 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sty 10, 2012 22:28
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 23:48    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

szybkie pytanie Wink
czy jest już włączone ogrzewanie? Rolling Eyes
nie było mnie kilka dni i dziś sprawdziłam, że grzejniki są zimne i nie wiem czy to u mnie coś nie tak czy ogólnie brak ciepła Wink
akbi62 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Pią Maj 11, 2012 12:42
Posty: 39
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 6:48    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

Chyba jeszcze nie włączyli, u mnie też są zimne.
_________________
www.akbi.pl
5460766
zaqwsx 
   

Bywalec


Wiek: 54
Dołączył: Czw Cze 09, 2011 20:23
Posty: 25
Skąd: Gdańsk Żabianka

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 16:50    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

ja już korzystam od paru dni,także działa
akbi62 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Pią Maj 11, 2012 12:42
Posty: 39
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 20:14    Temat postu: Re: Usterki, niezgodności - spostrzeżenia

Gorąco ... ehhh, toc zawory na korytarzu trzeba było odkręcić Zawstydzony Cool
_________________
www.akbi.pl
5460766
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama