portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Wieża Leszka Białego - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wieża Leszka Białego - sprawy osiedlowe » Forum » opłaty eksploatacyjne
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

opłaty eksploatacyjne

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
polaris2001 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Maj 30, 2011 21:04
Posty: 10
Skąd: warszawa

PostWysłany: Śro Gru 07, 2011 15:48    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

Popieram Actum to firma z przydziału nic dla nas nie robi pozytywnie.Wiedzą , że niedługo podziękujemy im za usługi i dlatego traktują nas jak wrzód na ... , ale skoro mają z nas kasę to niech ruszą dupą i robią tak aby klient był zadowolony. Piszę trochę ostro bo wiem, że Pani Jankowska lubi odwiedzać forum to chyba jedyne zajęcie . Pozdrawiam sąsiadów.
iwonab13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Lis 20, 2010 18:38
Posty: 74
Skąd: Żabianka/Zaspa/Żabianka

PostWysłany: Śro Gru 07, 2011 18:12    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

przykładowe składniki opłat miesięcznych - metraż mieszkania ok. 60 m2
w dwóch różnych firmach zarządzających:


BALT DOM w zł------------ACTUM w zł
0,19 ------------------------ 0,71 ------energia elektryczna cz. wspólnych
0,20 ------------------------ 0,30 ------ fundusz remontowy
0,56 ----------------------- 0,59 ------- opłata stała-ciepło
0,05 ------------------------ 0,29 --------przeglądy techniczne
0,07 ------------------------- 0,11 --------ubezpieczenie
0,22 ------------------------- 0,50 -------- utrzymanie czystości
0,46 -------------------------- 0,55 --------administrowanie
416 kWh ------------------- 1069 kWh ----centralne ogrzewanie - naliczone

nikt nie zużyje w ciągu miesiąca takiej ilości kWh.

Grosz do grosza i uzbiera się niezła sumka.
W BALT DOM czynsz wynosi 360 zł, a u nas 800 zł. Kiedy zmieniamy zarządcę????


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
zabusia 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lut 09, 2010 16:35
Posty: 21
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Gru 07, 2011 18:53    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

wiki17 napisał:
iwonab13 napisał:
czy Was również denerwują opłaty za czynsz??


i to bardzo denerwują!!!!!!

Najbardziej ciekawia mnie te dziwne kwoty w czynszu np..konserwacja windy..odkąd tu mieszkam tylko raz był zrobiony przegląd w zeszłym tygodniu..Płacimy co miesiac rocznie to jest pewna kwota ciekawa jestem czy Actum rozliczy to jakoś ,jesli koszt konserwacji windy będzie mniejszy niż to co zapłacimy?

poza tym utrzymanie czystosci tu też pozostaje dużo do zyczenia... czy "inne koszty wspólne" ciekawe co się za tym kryje??

Ja osobiście czuje się oszukana przez Inpro,bo w momencie kiedy kupowalismy mieszkanie to czynsz wynosił ok 400zł tak Nas poinformowano Rolling Eyes a w rzeczywistości płacę ponad 800zł Twisted Evil

trzeba jak najszybciej pozbyć sie Actum takie jest moje zdanie


Inpro na swojej stronie podaje koszty utrzymania nieruchomości - osoby zainteresowane kupnem na ich podstawie wykalkulują sobie że czynsz przy 63m2 wyniesie ok 300zł...
ale brak tam informacji że oprócz podanych składników dochodzi c.o.(ponad 200zł) wywóz nieczystości,odprowadzanie ścieków,podgrzanie wody (razem ponad 300zł) i tym sposobem z 300zł czynszu robi sie ponad 800zł które co miesiąc płacimy...

Actum należy podziękowac najszybciej jak to mozliwe - cena 0,55gr/m2 za administrowanie to o 0,50gr za dużo patrząc na efekty...

Zastanawiające jest również dlaczego naliczając opłaty brany jest pod uwagę metraz piwnicy - nikt mi tam ani nie sprzata (utrzymanie czystosci), ani nie robi przegladow technicznych ani nie administruje itd itp

I płacac 200zł/m-c za podgrzanie wody wymagam aby leciala ona od 1 sekundy a nie po 5 minutach - problem zglaszam od ponad miesiaca i nikt nie raczy nic z tym zrobic!

A dodam jeszcze to tych swoich żali ze chcialabym aby saldo moich zobowiazan na stronie actum było aktualizowane czesciej niz raz w miesiacu (za listopadowy czynsz zaplacilam ok.10 listopada a dopiero wczoraj saldo sie wyzerowalo bo przeciez trzeba bylo nabic juz grudzień...

ot sie "wyplakalam" - dajcie znac kiedy jakies zebranko bedzie Wink

    zabusia 
       

    Zaglądajacy


    Dołączył: Wto Lut 09, 2010 16:35
    Posty: 21
    Skąd: Gdańsk

    PostWysłany: Śro Gru 07, 2011 18:55    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    easyboy napisał:
    wychodząc dziś z mieszkania widziałem jak INPRO wykańcza mieszkanie będąc podłączeni do skrzynki. Mieszkanie nr 14 2 piętro. Nie mam pojęcia jak to jest rozliczane, ale mam nadzieję, że my za to nie zapłacimy! Mam zdjęcia i amatorski filmikWink

    Pozdrawiam


    ja tez mam taka nadzieje bo od jakiegos czasu nadal mozna napotkac kable, które prowadza do skrzynek umieszczonych na korytarzach
    iwonab13 
       

    Stały bywalec


    Dołączył: Sob Lis 20, 2010 18:38
    Posty: 74
    Skąd: Żabianka/Zaspa/Żabianka

    PostWysłany: Śro Gru 07, 2011 19:28    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    zabusia napisał:


    ja tez mam taka nadzieje bo od jakiegos czasu nadal mozna napotkac kable, które prowadza do skrzynek umieszczonych na korytarzach




    a po jaką chole..... INPRO zrobiło gniazdka na klatce??
    Osiris 
       

    Bywalec


    Dołączył: Pon Cze 27, 2011 23:18
    Posty: 35
    Skąd: WLB

    PostWysłany: Śro Gru 07, 2011 19:56    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    Kiedy możemy zmienić zarządce? Jeśli już to nie ma nad czym się zastanawiać.

    Dzisiaj napisałem ws. uszkodzeń drzwi w piwnicy - ciekawe ile będę czekał na odpowiedź. Sprawy na pewno nie popuszczę, tym bardziej, że również Inpro twierdzi, że takie rzeczy powinny być naprawiane przez zarządce (budynek jest przez nich ubezpieczony). Jeśli Actum tego nie zrobi, to zgłoszę do firmy ochroniarskiej.

    My póki co nie mieliśmy jeszcze rachunku w granicach 800zl. Max. 600zł a metraż mamy taki o jakim wspominacie. Za ciepło póki co biorą zaliczki więc pozostaje liczyć, że będą zwroty - chociaż przy tych oknach może być o to trudno.
    Tytus1114 
       

    Stały bywalec


    Dołączył: Czw Sie 11, 2011 9:35
    Posty: 64
    Skąd: trójmiasta

    PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 8:13    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    zabusia napisał:
    easyboy napisał:
    wychodząc dziś z mieszkania widziałem jak INPRO wykańcza mieszkanie będąc podłączeni do skrzynki. Mieszkanie nr 14 2 piętro. Nie mam pojęcia jak to jest rozliczane, ale mam nadzieję, że my za to nie zapłacimy! Mam zdjęcia i amatorski filmikWink

    Pozdrawiam


    ja tez mam taka nadzieje bo od jakiegos czasu nadal mozna napotkac kable, które prowadza do skrzynek umieszczonych na korytarzach
    Mamy polecenie od administratora wpisywać w zeszycie kto i kiedy podłącza się do skrzynek w holu i tak robimy cały czas. Wczorajsze podłączenie też jest wpisane. Very HappyAle jak to jest rozliczane , tego nie wiem.
    iwonab13 
       

    Stały bywalec


    Dołączył: Sob Lis 20, 2010 18:38
    Posty: 74
    Skąd: Żabianka/Zaspa/Żabianka

    PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 16:42    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    widzę, że nasze formuj czytają też inni, w skrzynce pocztowej znalazłam ulotki nowego administratora. Bardzo dobrze, zachęcam też inne firmy do swojej reklamy, będzie z czego wybierać. Hyhy
    niusiola 
       

    Zaglądajacy


    Dołączył: Śro Lip 20, 2011 14:17
    Posty: 17
    Skąd: gdańska

    PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 9:21    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    Ja też mam dosyć tak wysokiego czynszu. Za mieszkanie 42m2 płacę 620 złotych. To jest chore.!!!!!!!!!!!!!!!!! Poprzednie moje mieszkanie w metrażu 62 m2 a czynsz bez ochrony to 490 zł, więc nawet jak doliczyłabym ochronę płaciłabym 572 zł - to i tak mniej niż za mieszkanie 42m2!!!!!!!!!!!! mam dosyć!!!
    Zmieńmy tą dziadoską firmę!!!!!!!!!!!!!!!!!
    niusiola 
       

    Zaglądajacy


    Dołączył: Śro Lip 20, 2011 14:17
    Posty: 17
    Skąd: gdańska

    PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 9:23    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    Jeszcze jedno znam firmę BALT-DOM (moi znajomi się z nimi na innej nieruchomości borykają)- proszę tylko nie toSad((((((Jest mega dużo firm na rynku.....
    iwonab13 
       

    Stały bywalec


    Dołączył: Sob Lis 20, 2010 18:38
    Posty: 74
    Skąd: Żabianka/Zaspa/Żabianka

    PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 17:30    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    niusiola napisał:
    Jeszcze jedno znam firmę BALT-DOM (moi znajomi się z nimi na innej nieruchomości borykają)- proszę tylko nie toSad((((((Jest mega dużo firm na rynku.....




    ok, jeżeli ktoś ma sprawdzone firmy to proszę o propozycje, po świętach zajmę się porównaniem stawek czynszowych w poszczególnych wspólnotach Rolling Eyes
    polaris2001 
       

    Zaglądajacy


    Dołączył: Pon Maj 30, 2011 21:04
    Posty: 10
    Skąd: warszawa

    PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 18:31    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    Witam Państwa
    Jestem również właścicielem nieruchomości " Kamienicy nad Strzyżą" ktorej administratorem jest firma http://tessa-administracja.eu/ nieduża ale solidna-bardzo polecam nic z nimi nie mam wspolnego oprocz tego ze jestem zadowolonym klientem z usług firmy TESSA .Rachunki podobnego metrażu to 25% niższe w stosunku do "Wieży Leszka Białego".
    niusiola 
       

    Zaglądajacy


    Dołączył: Śro Lip 20, 2011 14:17
    Posty: 17
    Skąd: gdańska

    PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 19:40    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    Polecam Home SystemWink jutro tam zadzwonię żeby złożyli ofertę.
    agonize 
       

    Bywalec


    Dołączył: Wto Sty 10, 2012 22:28
    Posty: 29
    Skąd: Gdańsk

    PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 22:33    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    a powiedzcie czy macie grzejniki przekręcone na maxa?
    jak jest u was... czy pomimo wysokiej temperatury grzejników w mieszkaniu jest chłodno?

    jaką macie średnią temperaturę w mieszkaniu i jak mocno odkręcone grzejniki?
    czy zaliczki na ciepło pokrywają się z rzeczywistym zużyciem?

    Dzięki za odpowiedzi Smile
    wiki17 
       

    Stały bywalec


    Wiek: 44
    Dołączył: Śro Sie 17, 2011 23:21
    Posty: 58
    Skąd: gdansk przymorze

    PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 23:35    Temat postu: Re: opłaty eksploatacyjne

    agonize napisał:
    a powiedzcie czy macie grzejniki przekręcone na maxa?
    jak jest u was... czy pomimo wysokiej temperatury grzejników w mieszkaniu jest chłodno?


    ja mam wrażenie ,że moje grzejniki są zepsute a przynajmneij ten w łazience i dziecinnym pokoju..przekrecone na 4 niestety sa lekko ciepłeSad w łazience mam odkrecone na maksa i normalnie moge je dotknąć ,nie wiem dlaczego tak jest Confused

    co do zimna w mieszkaniu to niestety mimo ogrzewania jest chłodno,po pierwsze przez te cholerne nieszczelne okna Twisted Evil a po drugie przez wywietrzniki ,które nie wiadomo po co sa skoro i tak przez nie leci zimno Twisted Evil
    ogólnie to jestem załamana bo w tej chwili okna i wywietrzniki zakryte sa recznikami i wyglada poprostu jak w jakiejś ruderze Sad
    Cytat:
    a powiedzcie czy macie grzejniki przekręcone na maxa?
    jak jest u was... czy pomimo wysokiej temperatury grzejników w mieszkaniu jest chłodno?
    Odpowiedz do tematu Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


     
    Możesz pisać nowe tematy
    Możesz odpowiadać w tematach
    Możesz zmieniać swoje posty
    Możesz usuwać swoje posty
    Możesz głosować w ankietach

    Forum Gdańsk

      

    osiedla Gdańska:

      2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

    dzielnice Gdańska:

      Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

    Forum Sopot

      

    osiedla Sopotu:

      Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

    dzielnice Sopotu:

      Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

    Forum Gdynia

      

    osiedla Gdyni:

      Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

    dzielnice Gdyni:

      Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

    W REGIONIE:
    Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

          FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

        FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

    Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
    Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
    Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama